Projektist lähemalt

Kes on reklaamikoll?

Kui laps hakkab poes jonnima ning nõudma üht järjekordset mänguasja, mis tegelikult paistab lihtsalt tüki plastikuna, kuid on lapsele justkui eluliselt oluline, on teda tõenäoliselt kiusama tulnud reklaamikoll. See on tegelane, kes on sündinud ohtrast reklaamimisest ning laste mõjutamisest tänapäevases kapitalistlikus turumajanduses. Praegu jonnib laps poes, hiljem tunneb end halvasti, sest noortekambad ja grupid ei võta teda omaks ning äkki teda kiusatakse isegi koolis. Täiskasvanunagi vajab ta kõige tarbetumaid esemeid vaid selleks, et tunda end täisväärtusliku osana ühiskonnast. Reklaamikolli kius jälitab inimesi läbi elu ning selleks ongi vaja juba algkooliealisele lapsele õpetada, kuidas kolli vastu võidelda.

 

Kellele reklaamikool mõeldud on?

Laste Reklaamikooli esmane sihtgrupp on 6-10-aastased lapsed, keda ümbritsevad reklaamid väga tugevalt juba mõjutavad, kuid kellel pole välja arenenud veel kapitalistlikku ühiskonda täielikult mõistev iseseisev mõtlemine. Just algkooliealised lapsed on need, kellega tahame rääkida, sest mida varem alustame sellistel tõsistel teemadel rääkimist, seda kiiremini ja paremini need teadmised kinnituvad.

 

Kuidas toimib Laste Reklaamikool?

Enne projektiga alustamist seisime silmitsi küsimusega: kuidas jõuda meie sihtgrupini kõige paremini? Mõistsime, et see käib just kooli kaudu. Niisiis valmistasimegi õppematerjalid, mis on nii video – klipid ja seeria – kui ka presentatsiooni kujul. Nendega kaasas on juhendid ja muu tekstimaterjal, mis aitab õpetajal endal klassile teemat tutvustada. Samuti tahame teha koostööd erinevate turundusinimestega, kes saaksid klassidele samade materjalide abil ise oma tööst ja valdkonnast rääkida.

Seda, kuidas meid rääkima kutsuda, saab lugeda siit.

Teine tekkinud küsimus on, kuidas jõuda koolidesse? Me ei taha oma asja ajada salaja. Poetada loodud projekti kellelegi ukselävele või niisama koolidesse helistada. Soovime hoopis koostööd teha Haridus- ja Teadusministeeriumiga ning kaasata teisi riiklikke asutusi selleks, et meie projekt jõuaks võimalikult kaugele ning sellest oleks võimalikult palju kasu.

Tahame päriselt aidata

Reklaamiinimestena teavad Heily ja Uku väga hästi, kui lihtne on maksta selle eest, et toodetakse mõni video, mis justkui õpetaks ning seejärel oma logo sinna juurde lisada. Ometi pole see nende eesmärk. Selle projektiga tahame päriselt aidata ja anda endast võimalikult suur panus ühiskonna parandamisesse selle idee kaudu. Formaalsed ja pealiskaudsed materjalid jätsime ukse taha ning otsustasime kokku kutsuda oma ala asjatundjatest koosneva ümarlaua, et luua päriselt töötavad materjalid. Neid täiustame pidevalt ning töötame ka Laste Reklaamikooli projektile muudkui lisanduvate alaprojektide kallal.

Selleks, kuidas Sina meid aidata saad, loe siit.